LUCCA JAN D. (Łukasz Jan Dziedzic)

Członkowie zespołu


brak przypisanych członków

Historia zespołu

WITAJ NA AUTORYZOWANYM PROFILU Z PLIKAMI DO LEGALNEGO POBIERANIA LUCCA JAN D.

Lucca Jan D. - , (wł. Łukasz Jan Dziedzic) - ur. 20 sierpnia 1982 r. "Lucca" ochrzcił go szwagier, gdy był w 6-7 kl. podstawowej szkoły. W domu kontakt z muzyką miał od dziecka, gdyż jego starsze siostry grały jako uczennice szkoły muzycznej na pianinie, gitarze i flecie. Formalnie w wieku 10 lat rozpoczął naukę wzorem sióstr w Państwowej Szkole Muzycznej w Wodzisławiu śl. w klasie głównej gitary klasycznej, fortepianu, wokalistyki chóralnej, teorii i zasad muzyki oraz historii muzyki , słuchania klasyki oraz kształcenia słuchu. Po ukończeniu szkoły muzycznej, krótko mówiąc poszerzył ale także przekierunkował swoje instrumentarium i naukę muzyczną ( nigdy z muzyki klasycznej nie rezynując- jest fanem szczególnie opery buffa oraz hybryd muzyki klasycznej, współczesnej poważnej i rockowej) w typowo rockowym stylu o gitarę akustyczną, elektro-akustyczną, syntezatory i keyboardy, perkusję , ustną harmonijkę a przede wszystkim gitarę elektryczną. Pojawiły się pierwsze całkowicie amatorskie zespoły, składy, kompozycje muzyczne,teksty piosenek , występy oraz nagrania. W czasach I roku liceum, w roku 1997, kompozycje, teksty stały się na tyle dobre, by Lucca mógł zacząć małe wieczory poetycko-muzyczne a także jako poeta współtworzyć wraz z rybnickimi poetami pod przywódctwem Roberta Rybickiego i towarzystwa skupionego wokół pisma artystycznego „Plama“ współtworzyć „GRUPĘ LITERACKĄ POD NAZWĄ“.
Publikował , prowadził także wieczory autorskie , ale ballady poetyckie i recytacje zanikały na rzecz zmierzania w stronę typowo rockowej twórczości. Pierwszy poważny koncert artysty miał w czerwcu 1999 r w Rydułtowach na estradzie jako support zespołów "Kukiz i Piersi" oraz "Hey", któremu towarzyszył także suportując w Pszowie, Jastrzębiu-Zdroju oraz w Wadowicach (tu także przed grupą Closterceller).Artysta supportował także w swojej historii grupę "Czarno Czarni" podczas imprez "Gorące lato z Radiem 90 FM , "Pana Maleńczuka" i inne gwiazy polskiej sceny. Od roku 1997 podczas działalności częsciowo początkowej, amatorskiej a szczególnie po profesjonalnym debiucie w roku 1999 Lucca zagrał setki koncertów na estradach plenerowych oraz scenach klubowych. Pierwszą oficjalną płytą Lucca Jan D. jest dwu częsciowy album pt. "Deccadenta" (styczeń 2013), W kwietniu, również 2013 r., ukazał się zawierający również dwupłytowy, drugi album tego artysty zatytułowany - "W Cieniu Skrzydeł". W roku 2019 skompilował i umieścił na portalu Bandicamp ostateczne wersje albumów "Deccadenta I", "Deccadenta II", "W Cieniu Skrzydeł I" i w "Cieniu Skrzydeł II" oraz składankę zebranych, dotąd nie publikowanych utworów "...ze starej szuflady część i ". Albumy znajduja się na stronie https://luccajand.bandcamp.com/ i można je pobrać w poszczególnych utworach (lub odsłuchać) za darmo zarówno jak i za dowolnie uznane kwoty. Albumy były raczej kompilacjami sesji nagraniowych artysty z lat 1999-2013. Zupełnie nowy album , spójny stylistycznie choć zawierający zarówno różne odmiany rocka, bluesa i lekkie odmiany jazzu jest już nagrywany i zostanie wydany w 2020 roku. W roku 2014 w Rybniku odbył się zarejestrowany telewizyjnie klimatyczny i wyjątkowy koncert electro-akustyczny " Lucca Jan D. dla cyklu Cyklicznych Koncertów Akustycznych" (Lucca Jan D. CKA -słowa kluczowe aby obejżeć koncert oraz materiały związane na portalu YouTube). Oficjalny kanał video zawierający blisko setkę utworów Lucca Jan D.znajduje się pod adresem https://www.youtube.com/user/LuccaJanD . Inne linki związane z artystą Lucca Jan D. (Łukasz Jan Dziedzic) oraz jego twórczością to między innymi:
Facebook- https://www.facebook.com/pg/lucca.jan.d.fanpage/
Instagram-https://www.instagram.com/lucca_jan_d_/
SoundCloud- https://soundcloud.com/lucca-jan-d
Strumieniowe portale:
Spotify- https://open.spotify.com/artist/3isd7PUHsQmSHwKSpDjwzL

Deezer-https://www.deezer.com/en/artist/52111762?utm_source=deezer&utm_content=album-78895632&utm_term=0_1542309717&utm_medium=web

GooglePlayMusic- https://play.google.com/music/preview/Ansrz7agmluumv2ogdmgsqj6i3e?play=1

AppleMusic- https://music.apple.com/au/artist/lucca-jan-d/1437928983
Blog oficjlny będący ktualnie w poważnej przebudowie http://lucca-jan-d.blogspot.com/
Itunes i inne, oraz wcześniej wspomniane
Bandcamp - https://luccajand.bandcamp.com/ (całe albumy oraz poszczególne utwory Lucca Jan D. za darmo lub w dowolnie określonej kwocie do pobrnia w dobrych, różnych, wysokiej jakości formatach)
YouTube-https://www.youtube.com/user/LuccaJanD

Kontakt: FB, tel. +48 664 084 990

Wydane płyty

tytuł piosenek pobrań
" DECCADENTA " PART 1 14 5759
" W Cieniu Skrzydeł" PART 1 14 5867
"DECCADENTA" PART II 12 1364

Komentarze

Brak komentarzy.
Bądź pierwszy!