FAQ

 

Po zarejestrowaniu w Beezar.pl wszystkie najważniejsze funkcje serwisu, z których może skorzytać użytkownik są dostępne w górnym panelu z poziomu każdej podstrony Portalu. Są to: „Publiku muzykę”, „Zarządzaj muzyką”, „Publikuj eBook”, „Zarządzaj eBookami”, „Zamów usługę”, „Status usług”, „Zaloguj”/”Wyloguj”.


PORTAL SPOŁECZNOŚCIOWY


Jak rozpocząć interakcję z Beezar.pl?

Zarejestruj się w Portalu. Jeżeli zamierzasz publikować utwory podaj swoje prawidzwe dane osobowe. Jeśli postanowiłeś zostać fanem, zamiast prawdziwych danych osobowych możesz podać wymyślony przez siebie pseudonim.

Czy mogę wysłać wiadomość prywatną do innego użytkownika?

Tak. Po zarejestrowaniu możesz wyszukać użytkownika i na stronie jego profilu kliknąć „Wyślij wiadomość”.

W jaki sposób zostać czyimś fanem?

Po zarejestrowaniu w Portalu po prostu znajdź autora, którego utwory przypadły Ci do gustu i na stronie jego profilu kliknij „Zostań fanem”.

W jaki sposób subskrybować kategorie przez RSS?

W oknie każdej z kategorii, w prawym górnym rogu znajduje się odnośnik do kanału RSS kategorii.


PUBLIKOWANIE UTWORÓW


1. EBOOKI:


Jak opublikować eBook?

Skorzystaj z ikony „Publikuj eBook”. Po wyświetleniu nowego okna wypełnij pola tekstowe (numer ISBN możesz pozostawić pusty), dodaj plik graficzny swojej okładki, oraz pliki przygotowanego wcześniej eBooka w formacie PDF, ePUB lub MOBI. Możesz też dodać eBook we wszystkich trzech formatach plików.

Czy mogę uzupełnić swoją bibliografię o eBooki oraz książki opublikowane wcześniej w innych portalach internetowych lub wydanych tradycyjnie?

Jeżeli jesteś autorem takich publikacji może je dodać do swojej bibliografii w Beezar.pl. Wystatrczy, że skorzystasz z funkcji „Publikuj eBook”. Po wypełnieniu pól tekstowych na samym dole okna zaznacz funkcję „Dodaj z zewnętrznego źródła” i wstaw link prowadzący do Twojej publikacji w innym portalu.

Kliknięcie pola „Kup” widocznego przy dodanym w ten sposób eBooku w Twojej bibliografii, spowoduje przeniesienie użytkownika do miejsca, w którym można nabyć ten utwór.

Czy mogę dodać darmowy fragment eBooka?

Tak. Podczas publikowania możesz dodać wcześniej przygotowany darmowy fragment pliku PDF, ePUB i MOBI. Długość fragmentu nie ma żadnych ograniczeń. Sam zdecyduj jaką część eBooka chcesz udostępnić za darmo.

Czy mogę uzyskać numer ISBN dla swojego eBooka?

Tak, możesz uzyskać numer ISBN, gdy skorzystasz z jednej z usług oferowanych w Beezar.pl. W przypadku wyboru bezpłatnej konwersji Twojego eBooka z formatu DOC do formatów PDF, ePUB i MOBI numer ISBN zostanie wklejony do publikacji. W innym przypadku dostaniesz numer ISBN, który będziesz mógł dołączyć do swojej publikacji samodzielnie. Numer ISBN powinien znajdować się na okładce oraz na pierwszej stronie eBooka.

Jeżeli nie dołączysz numeru ISBN do swojej publikacji, Twój eBook może zostać usunięty z Beezar.pl.

Jak mogę zarządzać własnymi eBookami?

Wszystkie opcje związane z zarządzaniem własnymi eBookami znajdziesz po kliknięciu na ikonę „Zarządzaj eBookami”. Z tej pozycji możesz dodać nowy eBook, edytować informacje związane z już opublikowanymi eBookami lub wycofać eBook ze sprzedaży w Beezar.pl.

Jak uzupełnić moją bibliografię o pozostałe utwory opublikowane poza Beezar.pl?

Przejdź do zakładki "Publikuj ebook". Na samym dole zakładki znajdziesz pole "Dodaj z zewnętrznego źródła" - zaznacz to pole i wpisz adres, który prowadzi do opisu Twojego ebooka.
Możesz oczywiście dodać okładkę tego ebooka, w ten sposób będzie on widoczny w nowościach na stronie głównej.

Użytkownik, który na stronie tego ebooka kliknie pole "Sciągnij", zostanie przekierowany do źródła z którego pochodzą informacje o Twoim dziele. Będzie je mógł tam np. kupić, oczywiście na zasadach obowiązujących w serwisie źródłowym.

Beezar.pl nie pobiera żadnych opłat za transakcje kupna ebooka po przekierowaniu na serwis źródłowy. Serwisy z których pochodzą dane dotyczące Twojego ebooka nie są partnerami Beezar.pl.

W tym wypadku pole "Ściągnij" jest traktowane jak zwykły link.

 

2. PLIKI MP3


Jak rozpocząć publikowanie plików mp3?

Najpierw skorzystaj z funkcji „Zarządzaj muzyką”. Z tego poziomu „Dodaj zespół” i wypełnij wszystkie pola: nazwę zespołu, opis, dodaj zdjęcie oraz informacje o członkach zespołu.

Pamiętaj, że dodając członka zespołu, który ma już swój profil w Beezar.pl, należy w polu „Nazwa” wpisac jego login. Tylko wtedy system zlinkuje członka zespołu z jego profilem w Beezar.

Następnie dodaj albumy do których przypiszesz swoje pliki mp3.

Jak opublikować pliki mp3?

Wystarczy, że skorzystasz z funkcji „Publikuj muzykę”. W wyświetlonym oknie wypełnij pola tekstowe, przypisz plik do stworzonego wcześniej albumu i opublikuj go w Beezar.pl

Czy mogę dodać darmową próbkę pliku mp3?

Tak. W trakcie publikowania pliku mp3 możesz dodać wcześniej przygotowaną próbkę - np. 30 sekundowa, dowolnie wybrana i wycięta część danego pliku.

Ile może ważyć jeden plik mp3?

Wielkość jednego pliku mp3 nie może przekraczać 10 MB.


ZAROBKI I ROZLICZENIA


Ile mogę zarobić?

Tyle ile zdołasz.

Kwota, którą chcesz zarobić, a którą ustalasz przy publikowaniu utworu, stanowi 74% całkowitej ceny netto tego utworu.

Kiedy i jak mogę wypłacić zarobione pieniądze?

Pieniądze możesz wypłacić zawsze wtedy kiedy na Twoim koncie będzie co najmniej 100 złotych.

Aby wypłacić pieniądze, kliknij „Szczegóły” lub kwotę zarobionych pieniędzy w prawy górnym rogu ekranu. Po przejściu do kolejnego okna kliknij „Zleć wypłatę środków”. Wypełnij pola tekstowe niezbędne do późniejszych rozliczeń PIT, zostaniesz poproszony o wystawienie i wysłanie faktury bądź rachunku na adres firmy Booker. Gdy otrzymamy prawidłowo wystawiony dokument, zlecimy przelew bankowy na Twoje konto.

Co to jest konto bonusowe?

Jest to konto, na którym skumulujesz środki przyznane Ci wyłącznie przez zespół Beezar.pl za zwycięstwo w konkursach oraz ofertach promocyjnych Portalu.

Co mogę kupić za środki z konta bonusowego?

Obecnie za środki bonusowe kupisz usługi oferowane przez Beezar.

Czy mogę wypłacić środki z konta bonusowego na moje osobiste konto bankowe?

Środki bonusowe przeznaczone są jedynie na zakup usług oferowanych przez Beezar. Kwota zgromadzona na koncie bonusowym nie jest wypłacana na osobiste konto bankowe użytkownika.

W jaki sposób rozliczyć się z Beezar.pl?

  1. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą - po zleceniu wypłaty środków na Twoje konto bankowe, należy wystawić i przesłać rachunek lub fakturę VAT na adres: Booker, Morelowa 25/1, 61-160 Czapury, NIP: 857-189-69-62.

  2. Jeżeli nie prowadzisz działalności gospodarczej - po zleceniu wypłaty środków na Twoje konto bankowe, należy wystawić i przesłać rachunek na adres: Booker, Morelowa 25/1, 61-160 Czapury, NIP: 857-189-69-62.

PITy do rozliczeń z Urzędem Skarbowym zostaną przesłane autorom pod koniec roku podatkowego.


POZOSTAŁE KWESTIE


W jaki sposób skorzystać z usług oferowanych przez Beezar.pl?

Skorzystaj z funkcji „Zamów usługi”. Wybierz usługę, która Cię interesuje spośród listy aktualnie dostępnych. Podczas zamawiania usługi dodaj plik jeżeli jest wymagany. Możesz także dokładniej sprecyzować wykonanie usługi lub zadać pytanie.

Jeżeli będziemy mieli pytania związane z wykonaniem usługi, wiadomości od Beezar znajdziesz wchodząc w „Status usług” i klikając „Szczegóły” konkretnej usługi.

Za usługi możesz płacić środkami ze swojego osobistego konta bankowego lub środkami z konta bonusowego.

Czy mogę zaproponować wydarzenie do ogłoszenia na stronie głównej Beezar.pl?

Tak. Jeżeli chcesz zaproponować wydarzenie do ogłoszenia w Beezar, skorzystaj z funkcji „Zamów usługi” i wybierz usługę „Zaproponuj wydarzenie literackie”, „Zaproponuj wydarzenie naukowe” lub „Zaproponuj wydarzenie muzyczne”.

Dodaj opis, miejsce oraz termin wydarzenia. Dodatkowo możesz dołączyć jeden plik graficzny.

Czy mogę wycofać ze sprzedaży opublikowany eBook lub plik mp3?

Tak. Jeżeli podejmiesz decyzję o wycofaniu utworu z Beezar.pl, możesz to zrobić z poziomu funkcji „Zarządzaj muzyką” lub „Zarządzaj eBookami” klikając „x” przy utworze, który chcesz usunąć z Portalu.

Czy Beezar.pl zawiera umowę z autorem?

Tak. Akceptując regulamin Beezar.pl użytkownik zawiera umowę z Portalem.

Czy utwory publikowane z Beezar.pl są objęte systemem DRM?

Nie.