aspagnito
w beezar.pl
od 04 sty 2019, 15:49
Lubię zabawę abstrakcją, a korzystanie z bogatego wachlarza jej możliwości daje mi pewne poczucie bezpieczeństwa - jako pisarz, autor chcę nie tylko burzyć to, co pewne, ale też czynić sztukę uniwersalną przez wracanie do linii prostych. Stąd uważam siebie za omnibusa. To robota na pełen etat. Zajęło mi około dwudziestu lat naskrobanie czegokolwiek i wciąż noszę się z książkami, których zamysły powstawały nawet wcześniej. Dla mnie sztuka to odwzorowanie rzeczywistości przez spójną, nadrzędną i celową manierę z jednorodnym zamysłem, utrwalonym przez systematyczną i zaplanowaną pracę nad warsztatem. Ten warsztat to mój chleb, a każdy chleb ma swój smak. Mój może i czasem wydaje się czerstwy, ale przez większość czasu mam wrażenie będzie wydawał się nawet odrobinę zbyt bujny. Stąd aspekt bezpieczeństwa, o którym pisałem, wciąż wymagać będzie ode mnie pracy nad okiełznaniem własnej intuicji. Ta bowiem wciąż jest dla mnie zmorą. Piszę bowiem często tak, jak uważam, że powinienem, a wychodzi tak... że nie powinno się tak pisać.
Remigiusz Fajfer
Brzeg Dolny
Pisarz
Jest fanem:
brak
Fani:
brak
Dodałem/am właśnie nową książkę 100 PYTAŃ które odmieni Twoje życie
Dodałem/am właśnie nową książkę Ojczyzna, Naród, Patriotyzm
 • Ocena: 0.0 na 5
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Bestseller
Za darmo
Pytania powstały jako odpowiedź do programów pisanych przez uczestników podobnych przedsięwzięć, które pomagają w organizacji życia. Takimi „programami” są na przykład „Lifebook” firmy MindValley, czy „Self-authoring program” Jordana B. Petersona. Pytania ułożone są według klucza. Mogą być do siebie podobne, albo wydawać się wręcz absurdalne. To ważne, aby na nie wszystkie odpowiedzieć. Przeciętna odpowiedź powinna wynosić od 1500 do 3000 znaków i zaleca się, aby odpowiadać na nie pisząc w edytorze tekstu na komputerze. Program ma na celu takie „zaprogramowanie umysłu”, aby każdy, kto bierze w nim udział odczuł różnicę w swoim życiu, a rzekoma niedorzeczność niektórych pytań, albo też ich skomplikowanie mają pobudzić rejony umysłu na przykład eliminujące lęki, opory, czy przyzwyczajenia do stygmatyzowania siebie i wpisywania siebie w role społeczne. Po części takie pozbawianie siebie szerszych perspektyw. Program najlepszy jest dla osób pragnących pozytywnych zmian. Pytania są czasem wymagające, a czasem wręcz „korci” odpowiedzieć na nie „tak”, „nie”, lub „nie wiem”. Takich pytań proszę nie udzielać i proszę spróbować rozwinąć temat. Aby tekst nie był zbyt rozwlekły zdecydowałem się napisać go tak, jakby był zaadresowany tylko dla mężczyzn. W przypadku kobiet – proszę pozamieniać słowa i odpowiadać na te same pytania tak, jakby były adresowane do kobiety. Program ten bowiem jest w równym stopniu adresowany do mężczyzn, jak i do kobiet. Życzę systematyczności i wyniesienia jak najwięcej z pracy nad tym programem. Pamiętaj – Twoje życie leży w Twoich rękach..
komentarze: 0
 • Ocena: 0.0 na 5
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Bestseller
Za darmo
Jak zdefiniować na nowo coś, co chyba już wszyscy wielcy myśliciele w przeszłości spróbowali zdefiniować? Czy jest jakieś miejsce na spojrzenie "pokolenia remontu" (ur. tuż przed stanem wyjątkowym)? Patrzeć i widzieć za każdym razem, gdy w obiegu pojawia się świeża krew oznacza co innego. Pragnę więc zabrać Ciebie, mój Drogi Czytelniku w drogę, której się nie spodziewałeś. Jeśli nie lubisz polityki - nie znaczy to wcale, że nie polubisz tej książki, a polubisz tą książkę, jeśli czujesz choć troszkę, że kaczki, lub warchlaki wysokoprośne mają czasem więcej wspólnego z szympansami, niż z ludźmi.
komentarze: 0