Światło w ciemności

dodany 13 wrz 2015, 19:47 przez obsesja
ściągnij

Informacje o książce

  • Ocena: 5.0 na 5
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0

Kategoria

LGBT

O książce

Bycie gejem nie jest proste. Na każdym kroku spotyka się ludzi, którzy w każdy możliwy sposób okazują swoją nienawiść i obrzydzenie do takiego stylu życia. A w Polsce bycie gejem i normalne życie nie jest często w ogóle możliwe.
Tomek Dulski poczuł na własnej skórze jak wielka jest nienawiść społeczeństwa do takich jak on. Po ciężkim pobiciu matka postanowiła wysłać go do jego ojca do Seattle, gdzie podejście ludzi wydaje się bardziej liberalne. Ale czy wszystkich? I dlaczego zwracają na niego uwagę agresywni chłopcy, będący jednocześnie popularnymi sportowcami w szkole? Jak poradzić sobie ze strachem za każdym razem, kiedy któryś z nich się zbliża? I jak znaleźć przyjaciół, nie potrafiąc nikomu zaufać?
Historia opowiada nie tylko o losach Tomka Dulskiego, lecz również o kilku innych ludziach ze społeczności LGBT.

Liczba stron

457

Komentarze

luana 16 wrz 2015, 18:39

Światło w ciemności to fajny tekst, który wywołuje przeróżne emocje od łez do uśmiechu i na odwrót. Dobrze wykreowani bohaterowie (z niezłymi charakterkami), których się lubi lub nienawidzi, potrafią wnerwiać jak mało kto, ale i wzbudzać chęć przyjaźni. Niektórych chciałoby się poznać w realnym życiu. To opowieść o nastolatkach i nie tylko, problemach, a także o miłości, która w każdej, nawet w najtrudniejszej chwili ma szansę zaistnieć i o tym, że gdy czasami wydaje się, że otacza nas tylko ciemność i chce nas pochłonąć czarna dziura czasami pojawia się i tytułowe światełko.

Joanna 12 gru 2015, 00:03

Wciągnęłam się i to bardzo. Jak zaczęłam czytać, to już trudno się było oderwać. Chciałoby się więcej, ale niestety koniec...

ninkalinka 10 kwi 2016, 11:20

Książka bardzo wciagajaca. Chcialbym wiecej takich. Super :)

Łukasz 03 sie 2016, 04:55

Bardzo dobrze się ten tekst czyta, bohaterowie są interesujący , a sama historia wciągająca. Polecam!

torisa 21 lip 2017, 20:22

To było po prostu obłędne! Pożarłam w 3 dni chodząc jednocześnie na praktyki więc to o czymś świadczy. Świetni bohaterowie, świetna historia. Z całego serca polecam.

molbro 01 sie 2017, 15:58

Bardzo wciągająca i fajnie napisany eBook! Wiele wątków, niesamowicie wciągające, zwłaszcza na nudne, letnie dni!

Jedyne, do czego można się przyczepić to "literówki" - byłoby super, gdyby ta powieść mogą być zredagowana. Używanie formy "chlopacy", "magnez na lodówce" zamiast magnes i kilka innych...

Poza tym serio, meeeeega polecam!

leeloo838 09 lut 2020, 17:25

Uwielbiam wszystkie Twoje opowiadania.To jest najbliższe memu sercu.