100 dni do matury

dodany 03 wrz 2014, 17:16 przez emathpl
ściągnij

Informacje o książce

  • Ocena: 5.0 na 5
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0

Kategoria

Dla dzieci i młodzieży

O książce

Na rynku właśnie ukazał się bezpłatny e-book „100 dni do matury… Jak przygotować się do matury, przeżyć i nie zwariować…”, napisany przez tegoroczną maturzystkę Klaudię Zet i oparty na jej prawdziwych przeżyciach.

W tym roku matura była trudnym i stresującym przeżyciem dla nastolatków. Ponad 72 tys. uczniów nie zdało matury z matematyki. Być może e-book, bazujący na prawdziwych przeżyciach tegorocznej maturzystki, pomoże im w nabraniu dystansu, ale i też przyłożeniu się do nauki.
Napisano o maturze bardzo dużo, ale… czy wszystko?
Klaudia Zet jest zwykłą nastolatką z niebanalnym poczuciem humoru. Pochodzi z Bielska-Białej. Szuka chłopaka, chce zrzucić parę kilogramów, by zmieścić się do nowej garsonki, próbuje zdać prawo jazdy i chce już wreszcie mieć za sobą maturę – zwłaszcza tę z matematyki.
„Usiadłam do komputera i usiłowałam robić takie miny, żeby mama wiedziała jak bardzo niezadowolona jestem z powodu przymusu robienia zadań. Chociaż muszę przyznać, że jest to lepsze niż ślęczenie nad książkami, bo przynajmniej mam wybrane tematy do matury i tylko takie. Na początku trochę dziwnie jest przestawić się na robienie zadań całkowicie na komputerze, szczególnie tych obliczeniowych. Ale już prawie przywykłam i nawet zaczyna mi to sprawiać przyjemność. No, przynajmniej większą, niż robienie zadań na kartce - przecież jeszcze do końca nie zwariowałam.”
Materiał może być bardzo przyjemną lekturą także dla rodziców nastolatków.
E-book powstał na podstawie blogu o tym samym tytule. Do tej pory blog przeczytało ponad 5,5 tys. osób, nie tylko z Polski.

Patronatem medialnym bloga "100 dni do matury…" jest interaktywny program do nauki matematyki e-math.pl.

E-booka można pobrać bezpłatnie ze strony http://www.e-math.pl/aktualnosci.html w formacie epub, mobi lub pdf.

Liczba stron

133

Komentarze

Brak komentarzy.
Bądź pierwszy!