Beezar_komunika_tech_poste%cc%a8p

Konkurs literacki "Kryminał z herbatą w tle"

31 mar 2014, 00:00, Wrocław

Organizator: Niepoważny portal okołoliteracki "Herbatka u Heleny"

Adres url: www.herbatkauheleny.pl

Dyv
Opis:

Niepoważny portal okołoliteracki "Herbatka u Heleny" z radością zaprasza prozaików do kolejnego konkursu. Tym razem temat brzmi:

"Kryminał z herbatą w tle"

Jakich tekstów oczekujemy?
Posiłkując się definicją z wikipedii: kryminał charakteryzuje się fabułą zorganizowaną wokół zbrodni, okoliczności dojścia do niej, dochodzenia oraz ujawnienia osoby sprawcy. Zgodnie z tematem konkursu, w fabułę musicie obowiązkowo wmieszać herbatę. Możecie mieszać gatunki literackie, jednak kryminał musi być tym dominującym. Czas i miejsce akcji są absolutnie dowolne. Limit znaków to 72 000 (40 stron znormalizowanego maszynopisu). Prace nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane (czyli nigdzie w internecie także).

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest portal www.herbatkauheleny.pl
2. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu "Herbatka u Heleny", którego liczba punktów w momencie zakończenia przyjmowania prac wynosić będzie co najmniej 40 (równowartość dwóch wrzuconych tekstów lub ośmiu wypowiedzi na forum)
3. Każdy użytkownik może przesłać jeden tekst
4. Organizator zastrzega sobie prawo niedopuszczenia do konkursu tekstów, które według niego nie będą spełniały wymogów, o fakcie odrzucenia tekstu autor zostanie poinformowany do 48 h od jego wysłania i będzie mógł w zastępstwie wysłać inny, spełniający wymogi
5. Prace należy umieścić w kategorii "konkurs" poprzez formularz "Dodaj tekst", przed tytułem obowiązkowo umieszczając dopisek K7
6. Prace będą oceniane przez jury zwerbowane spośród użytkowników portalu "Herbatka u Heleny". W przypadku remisu organizator zastrzega sobie prawo do zastosowania dogrywki z udziałem dodatkowych jurorów.
7. Teksty można przesyłać do końca marca 2014 r.

Nagrody:
Zwycięzca otrzyma zestaw składający się z trzech kryminałó:
1. Asa Larsson "W ofierze Molochowi". Wydawnictwo Literackie, 2013.
2. Dorothy Howell "Torebki i morderstwo". Bellona, 2012
3. Alec Covin "Stany prymitywne". Albatros, 2010
Dodatkowo będzie mógł wybrać sobie dowolną pozycję z płatnej oferty portalu www.wolneebooki.pl

Sponsorem nagród jest portal: www.wolneebooki.pl

Komentarze:

Brak komentarzy.
Bądź pierwszy!