Beezar_komunika_tech_poste%cc%a8p

Sierpień dla debiutantów - konkurs literacki

01 sie 2013, 00:00, .

Organizator: www.herbatkauheleny.pl

Adres url: http://www.herbatkauheleny.pl/news.php?readmore=121

Baner_sie1
Opis:

Niepoważny portal okołoliteracki "Herbatka u Heleny" zaprasza wszystkich, którzy jeszcze nie publikowali na jego łamach, na konkurs "Sierpień dla debiutantów". Najlepszy debiutancki tekst opublikowany w tym miesiącu na naszym portalu zostanie uhonorowany nagrodą książkową oraz publikacją w miesięczniku "Herbasencja". Konkurs odbędzie się równocześnie w prozie i poezji, a jego zasady prezentują się tak:

1. Wszystkie debiuty, zamieszczone na stronie głównej w sierpniu, automatycznie biorą udział w konkursie (liczy się data wejścia tekstu na stronę główną, nie data wrzucenia tekstu do poczekalni).

2. Jako debiut rozumiemy pierwszy tekst danego autora zamieszczony na naszej stronie. Kategorie poezja i proza liczą się osobno (czyli jak ktoś zazwyczaj publikuje w poezji, to jego debiut w prozie będzie zaliczony do konkursu).

3. Zwycięzca może zostać wyłoniony na dwa sposoby:
- w przypadku małej frekwencji (poniżej pięciu tekstów w prozie i dziesięciu w poezji) zwyciężają teksty z najwyższą oceną recenzentów.
- w drugim przypadku nastąpi publiczne głosowanie, do którego zakwalifikowanych zostanie pięć tekstów prozatorskich i dziesięć wierszy najwyżej ocenionych przez recenzentów.

4. Zwycięzcy będą mogli wybrać sobie po jednej książce z naszego kącika nagród, a zwycięskie teksty zostaną opublikowane w sierpniowej "Herbasencji".

Strona konkursu:
Serdecznie zapraszamy :)

Komentarze:

Brak komentarzy.
Bądź pierwszy!